logo-web-02

В

ажлива новина! 1 Вересня ми почнемо з введення терміну «праліси» до українського природоохоронного законодавства.

Сьогодні, 31 серпня, Президент України Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат (№4480). Закон забороняє рубки лісу в пралісах, вводить адміністративну відповідальність за знищення та пошкодження пралісів.

Офіційне визначення пралісів - «природні ліси, які не зазнали безпосереднього впливу людської діяльності людини в ході свого розвитку». Документ пройшов складний шлях від розроблення до підписання. Над ним працювали громадські природоохоронні організації разом із народними депутатами Луценком І.В., Єднаком О.В. та Новак Н.В. Підписантами законопроекту стали 13 народних депутатів України.

Закон направлений на охорону української частини об’єкта Міжнародної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи», виконанню Карпатської конвенції та Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття.

Команда проекту «Збереження карпатських пралісів» висловлює щиру вдячність народним депутатам, Міністерству екології та природних ресурсів України, Руслані Лижичко, громадським організаціям та громадянам за підтримку цієї ініціативи.

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbeac9 #eef11939 #030714102116