logo-web-02

М

іністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що збереження природи української частини Карпат як унікального природного скарбу,важливого центру біорізноманіття, необхідного середовища існування та притулку для багатьох видів рослин і тварин, які перебувають під загрозою зникнення, та найбільшої в Європі території з незайманими лісами є одним з основних завдань для держави в Карпатському регіоні. Про це він сказав, коментуючи ухвалення Урядом Указу Президента «Про зміну меж території Ужанського національного природного парку.

Відтепер до складу парку буде включено і надано йому у постійне користування 18370,1 гектара земель державної власності на території Великоберезнянського району Закарпатської області (з них 11382,1 гектара земель, входять до складу національного природного парку без вилучення).

«Це вже третє рішення за півтора року щодо розширення національних природних парків в Закарпатській області. І вдячний за спільну роботу над розширенням національних парків на території всього Карпатського регіону Франкфуртському зоологічному товариству та Українському товариству охорони птахів», - розповів Остап Семерак.

Міністр звернув увагу, що парк входить до складу транскордонного українсько-польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати», об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є територією Смарагдової мережі і прийняте рішення сприятиме збереженню цих природних комплексів.

«Ми прагнемо створити ефективну мережу природоохоронних територій, яка забезпечить збереження різноманіття тваринного і рослинного світу не тільки в межах України, але і в європейському вимірі», - наголосив Міністр.

Фото - Сергій Канциренко

Джерело

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbeac9 #eef11939 #030714102116