logo-web-02

П

роектну територію зони національного природного парку «Сколівські Бескиди» складають угіддя НПП загальною площею 35259 га.

Її природоохоронний пріоритет - старовікові ліси і праліси, зокрема збережені фрагменти букових пралісів; 40 видів судинних рослин, занесених до Червоної книги України (2009); багата фауна хребетних тварин (244види); реакліматизований зубр європейський (Bison bonаsus).

Проблемними на проектній території НПП є землі, які входять до складу Парку без вилучення у постійних користувачів. Їх площа - 10892га. Режим лісокористування, який там на даний час проводиться, суперечить чинному природоохоронному законодавству. Внаслідок цього НПП не в змозі забезпечувати повноцінне збереження природних комплексів заповіданої території. Для оптимізації функціональної структури НПП ці землі пропонується вилучити та передати у постійне користування Парку. Ці землі пропонуються під вилучення і передачу Парку. На них, за попередньою оцінкою, на площі в межах 1200 га збереглися букові, яворово-букові та ялицеві старовікові ліси (точні дані будуть надані після польових обстежень цієї території в рамках впроваджуваного проекту). Тут також знайдені місця зростання рідкісної реліктової папороті гронянки півмісяцевої (Botrichium lunaria), популяції якої містять понад 30 особин на 10 м2. На верхній межі лісу на висоті 1200-1250 м н.р.м. трапляються фрагменти букового та горобинового криволісся з покривом із папороті безщитника розставленолистого (Athyrium distentifolium), а також вітрові форми смерекових суборів. Ці угрупування є рідкісними як для Парку, так і для району Бескид в цілому. На узліссях цих угрупувань зростає багато червонокнижних видів рослин.

 

Карта Національного природного парку «Сколівські Бескиди»

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbeac9 #eef11939 #030714102116