logo-web-02

В

ибір проектних територій здійснювався на основі аналізу анкетних даних та картографічного матеріалу , наданих національними природними парками Українських Карпат. 
Ключовий принцип відбору Парків для участі у проекті базувався на наявності в зоні розташування НПП старовікових лісів і пралісів.

П

роектну територію зони Ужанського національного природного парку складають угіддя НПП загальною площею 391593га. Її найвищий природоохороннтй пріоритет має велика площа старовікових лісів і пралісів – загалом 3737,3 га.

П

роектну територію зони Черемоського національного природного парку складають угіддя НПП загальною площею 7117,7га і вкриті лісовими масивами землі, які межують з Парком на площі в межах 15795 га, і пропонуються під розширення НПП.

П

роектну територію зони національного природного парку «Сколівські Бескиди» складають угіддя НПП загальною площею 35259 га.

Її природоохоронний пріоритет - старовікові ліси і праліси, зокрема збережені фрагменти букових пралісів; 40 видів судинних рослин, занесених до Червоної книги України (2009); багата фауна хребетних тварин (244види); реакліматизований зубр європейський (Bison bonаsus).

П

роектну територію зони національного природного парку «Синевир» складають угіддя НПП загальною площею 42704га і вкриті лісовими масивами землі, які межують з Парком на площі 1165га, і пропонуються під розширення НПП.

П

роектну територію зони національного природного парку «Зачарований край» складають угіддя НПП загальною площею 6101 га і вкриті лісовими масивами землі, які межують з Парком на площі 12300га, і пропонуються під розширення НПП.

П

роектну територію зони національного природного парку«Гуцульщина» складають угіддя НПП загальною площею 32271 га. Природоохоронний пріоритет проектної території – збережені фрагменти смерекових та букових старовікових лісів та пралісів, а також природні букові ліси з домішкою ялиці і явора.

П

роектну територію зони Вижницького національного природного парку складають угіддя НПП загальною площею 11238га і вкриті лісовими масивами землі, які межують з Парком на площі в межах 9110,9 га, і пропонуються під розширення НПП. Пріоритетна природоохоронна цінність проектної території – старовікові ліси і праліси, що зростають у НПП і на прилеглих землях пропонованого розширення.

П

роектну територію зони Верховинського національного природного парку складають угіддя НПП загальною площею 12022,9га і землі, які межують з Парком на площі 11688,8.га, і пропонуються під розширення НПП. Пріоритетна природоохоронна цінність проектної території – збережені фрагменти старовікових лісів і пралісів.

П

роектну територію зони  Карпатського  національного природного парку складають угіддя НПП загальною площею 50303га і землі, які межують з Парком на площі в межах 24 395га, і пропонуються під розширення НПП.

Основна природоохоронна цінність проектної території – збережені старовікові ліси і праліси. 

На території Парку загалом обліковано 3244,6 га старовікових лісів (ялицево-букові, ялицево-букові з домішкою смереки, яворово-букові, буково-ялицеві з домішкою смереки, буково-ялицево-смерекові, ялицево-смерекові, чисті смерекові, смерекові з домішкою сосни кедрової європейської, гірськососнові, соснові з домішкою смереки (реліктовий).

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbeac9 #eef11939 #030714102116