logo-web-02

М

іністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що збереження природи української частини Карпат як унікального природного скарбу,важливого центру біорізноманіття, необхідного середовища існування та притулку для багатьох видів рослин і тварин, які перебувають під загрозою зникнення, та найбільшої в Європі території з незайманими лісами є одним з основних завдань для держави в Карпатському регіоні. Про це він сказав, коментуючи ухвалення Урядом Указу Президента «Про зміну меж території Ужанського національного природного парку.

6-7

грудня 2018 року в рамках проекту «Збереження карпатських пралісів» на базі регіонального офісу (с. Микуличин, Івано-Франківська область) відбулась підсумкова нарада стосовно виконання соціального блоку у 2018 році: «Розробка, бренд і маркетинг місцевих еко-продуктів (виробництво в єднанні з природоохоронним напрямком) в регіонах дев'яти національних природних парків Українських Карпат».

21

листопада 2018 року Уряд затвердив новий план збереження пралісів та сталого розвитку прилеглих територій об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи». Це зроблено у зв’язку з розширенням об’єкту у 2017 році за рахунок ділянок у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Хмельницькій областях.

І

вано-Франківська область, єдина з чотирьох карпатських областей, не виконує Указ Президента «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об`єктів природно-заповідного фонду» стосовно збереження пралісів Карпат та розширення нацпарків. Про це повідомила керівник проекту "Збереження карпатських пралісів" Ольга Яремченко на прес-конференції, присвяченій розширенню НПП «Верховинський» та руйнуванню НПП «Гуцульщина», у четвер, 8 листопада.

Н

ародний депутат України Ігор Луценко і Київський еколого-культурний центр за підтримки ЕкоПраво-Київ подали позов до Окружного адміністративного суду м. Києва на Кабінет Міністрів України за невиконання закону про охорону стародавніх лісів-пралісів. Про це позивачі повідомили на прес-конференції в УНІАН, яка пройшла 22 жовтня 2018 року. У прес-конференції також взяла участь національний координатор проекту "Збереження карпатських пралісів" Ольга Яремченко.

М

іністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак розповів, що збереження Карпат десятиліттями не було у пріоритетах профільного Міністерства. Про це він сказав, відкриваючи засідання з нагоди 15-річчя Карпатської конвенції, яку було підписано у 2003 році у Києві під час 5-ої Всеєвропейської міністерської конференції "Довкілля для Європи".

4-5

травня на базі національного природного парку "Сколівські Бескиди" відбулась установча нарада соціально-економічного блоку проекту "Збереження карпатських пралісів" - "Розробка, бренд і маркетинг місцевих еко-продуктів (виробництво в єднанні з природоохоронним напрямком) в регіонах дев'яти національних природних парків Українських Карпат".

WWF

у Словаччині та громадське об'єднання PRALES домовились з державним лісовим підприємством Словаччини про охорону незахищених старовікових лісів у Словаччині. Більше ніж на 2 тисячах га таких лісів не буде жодного втручання людини.

Н

ову екологічну стежку планується прокласти у Вільшанскому природоохоронному науково-дослідному відділенні (ПОНДВ) національного природного парку "Синевир". Головною родзинкою стежки стане відвідування масивів букових пралісів, які минулого року внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Д

епартамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА видав брошуру «Букові праліси Закарпаття». Видання оформлено у формі запитань про букові праліси Карпат: як праліси виглядали у минулому, які тварини мешкають і які зростають рослини, як буковий ліс розвивається та відновлюється.

Т

елеканал "Перший кабельний" на замовлення проекту "Збереження карпатських пралісів" відзняв фільм про карпатські незаймані ліси. Подивіться на красу і неперевершеність дикої природи і послухайте, як можна зберегти і примножити наше багатство. Бажаємо приємного перегляду!

С

півробітники національного природного парку «Синевир» 29 листопада провели зустріч з громадою села Вільшанка, що на території парку. На зустрічі говорили про роль парку у житті селян та взаємодію, яка розпочалась у 2011 році, коли Вільшанське лісництво Хустського лісгоспу увійшло до складу парку. Додатково обговорювали проблеми, які існують у селі і потребують вирішення.

Н

аш проект допоміг обладнати мінеральні джерела у національному природному парку «Верховинський». Дбаючи про туристів, працівники парку облаштували місце відпочинку в урочищах Мокрин та Балтора. Місцина відома сірководневим джерелом. Тут встановили альтанки, стіл та лавочки, поставили ємкості для збору сміття. Встановили також інформаційні щити, які спростять орієнтування та розкажуть про еколого-пізнавальні маршрути й місця відпочинку парку.

П

ерспективи співпраці парків і громад обговорювали експерти та консультанти Проекту «Партнерство розвитку міст» (ПРОМІС) разом з представниками місцевої влади та громадськими активістами Яремчанщини. 23 листопада відбулася творча зустріч "Пошук майбутнього" у рамках підготовки маркетингової стратегії Яремчанщини, яка розробляється за фінансової та експертної підтримки Проекту ПРОМІС. Дискусія точилась навколо іміджу регіону, створення візуальної карти актуальних тенденцій, ефективного маркетингу бренду регіону, а також ключових уявлень про Яремчанщину.

В

чора, 15 листопада, під керівництвом голови облдержадміністрації Олега Гончарука відбулася нарада з питань розширення меж національних природних парків Івано-Франківщини. У її роботі взяли участь перший заступник голови ОДА Марія Савка, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Ріяфет Гасимов, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук, керівники профільних департаментів облдержадміністрації і національних парків області, експерти та науковці. У нараді також взяв участь  регіональний координатор проекту "Збереження карпатських пралісів" Василь Мочан.

У

Карпатському національному природному парку в рамках проекту «Збереження карпатських пралісів» облаштували екологічну стежку «До найстарішого дерева». Працівники парку промаркували маршрут, встановили нові інформаційні стенди та додали інформацію на існуючі дерев’яні основи для стендів. На стежці є місця відпочинку, обладнано видову точку біля найстарішого дерева в буковому пралісі. Протяжність маршруту - 2,5 км. Стежка розповідає про значення карпатських пралісів і необхідність їх збереження, що особливо важливо, оскільки протягом року тут буває близько 15 тис. відвідувачів.

К

оординатори проекту «Збереження карпатських пралісів» разом з представниками восьми національних природних парків провели семінар «PR національних парків Карпатського регіону». Семінар відбувся 5-6 жовтня в Микуличині на базі Карпатського національного природного парку.

Н

езаконні вирубки Карпатських лісів треба негайно припинити і почати серйозно працювати над збереженням лісового фонду держави. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час візиту до Івано-Франківської області 29 вересня. Голова держави наголосив на необхідності розвитку природно-заповідної справи, лісового та мисливського господарства і пообіцяв особисто підтримати «зелений» туризм.

С

ьогодні, 26 вересня, розпочинає роботу Міжнародна науково-практична конференція «Десятиріччя створення об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини»: історія, стан та проблеми впровадження інтегрованої системи менеджменту». Конференція проходитиме у м. Рахів та триватиме чотири дні, організатор – Карпатський біосферний заповідник.

У

ці вихідні, 22-23 вересня, в культурно-історичному центрі Ужгорода «Совине гніздо» пройшла XV Міжнародна туристична виставка-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття-2017». Наш проект, на запрошення організаторів виставки, взяв участь у заході та представив еко-чаї, зібрані в НПП "Сколівські Бескиди".

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #fbeac9 #eef11939 #030714102116